RT Reality
zpět na úvodní stránku

LOKALITA

 

Vidím město veliké, jehož sláva bude hvězd se dotýkati. Tam v lese je místo, třicet honů odtud vzdálí, Vltava řeka je obíhá. To na půlnoc ohrazuje potok Brusnice hlubokým ouvalem, na polední pak straně skalnatá hora vedle lesa Strahova. Tam když přijdete, najdete člověka prostřed lesa, an tesá práh domu. I nazvete hrad, jejž postavíte, Prahou.

Již sama kněžna Libuše věděla, že je tato lokalita skutečně výjimečná. Místo, kde se psaly dějiny nádherné Prahy, má skutečně co nabídnout všem věkovým kategoriím nejen z historie, ale i z výdobytků moderní doby.

Volný čas můžete trávit na místech, která doslova vybízí k odpočinku až po ta, kde si užijete spoustu zábavy a pohybu. Opravu jedinečné je toto místo, co se parků a zahrad týká. Těch je v okolí Rezidence Vyšehradská 33 nespočet.

stisknutím a tažením myši si prohlédněte celé okolí

Z historických památek stojí za zmínku hned několik. Nejznámější je zejména národní kulturní památka Vyšehrad se svou dominantou, Bazilikou sv. Petra a Pavla. Právě z ní zaznívá každou hodinu zvonkohra, která rozeznívá celý Vyšehrad nádhernými skladbami.

Věděli jste, že se v podzemních chodbách pevnosti, tzv. kasematách, nachází Gorlice, kde je umístěno šest originálních sousoší z Karlova mostu? Do tajuplných kasemat Vyšehradu se můžete zajít podívat v rámci některé ze zajímavých prohlídek.

 
 

Vyšehrad je ale zejména historickým hradištěm, hradem a pevností obehnanou mohutnými bastionovými hradbami s nejstarší pražskou rotundou sv. Martina. Vztahuje se k němu také pověst o rytíři Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi.

V parkových zahradách Vyšehradu se můžete kochat nejen nádherným výhledem na celou Prahu, a to z nejrůznějších míst a úhlů pohledu, ale také Myslbekovými sochami z Palackého mostu.

Téměř za rohem Rezidence Vyšehradská 33 se tyčí monumentální skořepinová křídla s pozlacenými hroty Emauzského kláštera, významné historické památky, kterou původně nechal vystavět Karel IV. Kromě kláštera najdete v ulici také Kostel sv. Jana na Skalce, významnou památku českého dynamického baroka.

Jen pár kroků je vzdálena nádherná Botanická zahrada, která nabízí nejen pohled na unikátní obří bonsaje, sekvoje nebo subtropické palmy, ale také řadu zajímavých akcí pro děti i dospělé venku i ve velkém skleníku.

 
 

Kulturním životem pak ožila Náplavka, která se nachází také v těsném sousedství. Díky její nové podobě se tak stala oblíbeným místem pro konání nejrůznějších společenských akcí. Zajít sem ale můžete také na procházku a spojit ji s posezením v některém z barů umístěných v zajímavě řešených kobkách s obřími skleněnými kruhovými dveřmi.

Pár minut pěšky se nachází Karlovo náměstí, největší náměstí v Evropě s řadou historických budov, parkem, velkou křižovatkou MHD a stanicí metra B. Jeho největší dominantou je Novoměstská radnice.

K zajímavým stavbám této lokality patří v neposlední řadě také Železniční most, který je podobně jako Karlův most z pohledu na Vyšehrad jedním z panoramat Hradčan. Propojuje Nuselské údolí se Smíchovem a dá se přes něj přejít pěšky.

 

V docházkové vzdálenosti od rezidence se nachází komplexní občanská vybavenost, jako jsou mateřské školy,
gymnázium, obchody s potravinami a nejrůznějším zbožím, restaurace, kavárny a zastávky městské hromadné dopravy.